משמעות הקעקועים

חיות

 • משמעות קעקועי שפיריות

  משמעות קעקועי שפיריות הן יותר מסתם משמעות ל קעקועי חרקים קטנים ויפים שמסתובבים בפארק; היצורים האלה מלאים משמעות עמוקה והשראה. אם אי פעם הסתכלתם מקרוב על שפירית תבחינו כי יש להם איכות סוריאליסטית כמעט, וזו הסיבה שמשמעות קעקוע שפירית לעתים קרובות הוא סמל של מחשבות עמוקות לבין הבנה של תת מודעת גבוהה.


 • משמעות קעקועי לטאה

  אתם תופתעו לגלות שללטאות יש מקום חשוב בהיסטוריה האנושית במשך אלפי שנים. אנשי צפון פרו וכמה שבטים אבוריג'ינים מעריכים רבות את הלטאה ומשמעותה היא רבה עבורם. הם משתמשים בדמותה רבות ביצירות אומנות ואייקונים. היוונים והמצריים מייחסים ללטאה הון וחכמה ואילו ההירוגליפים המצריים מייחסים לה תכונות כמו 'שפע' ו 'עושר'.

  בחלקים מסוימים של מערב אפריקה, התמונה של לטאות נחצבת בקירות בתים כדי לגרש רוחות רעות ולהביא שלום ואושר לבית. משמעות קעקועי לטאות דומה ליכולות שלהם כמו מהירות, מצוינות, גמישות והיכולת להסתגל לכל סביבה.

  ישנם מספר סוגי קעקועי לטאות כשלכל סוג קעקוע יש משמעות אחרות. לדוגמא, משמעות קעקוע זיקית היא הישרדות לעומת איגואנה שמסמלת חיות, סובלנות ויצירתיות.


 • משמעות קעקועי נחש

  משמעות קעקועי נחשים על כל סוגיהם בדר"כ גורמים לאנשים להירתע, ככל הנראה בגלל ההקשר הרע שקיבלו בסיפורי הבריאה של היהדות והנצרות, מה שרובנו לא יודעים זה שנחשים הופיעו הרבה לפני סיפור אדם וחווה.

  תרבויות פגאניות רבות מחזיקות במשמעות הנחש כסמל לתקומה וריפוי בשל מחזורי הנשילה של עורו. נחשים נתפסים כסמלים של חידוש פני הגלובוס. בשני התרבות אשנטי מערב אפריקה והעמים קולומביאנים רבים של מרכז אמריקה, קיים אגדה של אל נחש שנושך את זנבו. זהו סימן של מחזור של חיים ומוות.

  לפני זמן רב, בני האדם ידעו כי לארס נחשים יש את הכוח גם להגן וגם להרעיל, בתדירות כזו החיות האלה נצפו להיות חזקים כמו שפע של צמחים ובעלי תרופות צמחיים. לכן זה לא מפתיע כי האל לרפואה וריפוי, אסקלפיוס, תמיד הוכר עם צוותו ונחש כרוך סביבהם. משמעות קעקועי נחש היא גם של פוריות לדתות ישנות רבות, עובדה שאולי הושפעה על ידי התבוננות ביצורים אלה בתור כדור רבייה. הדמיה זו הפכה שם נרדף לתשוקה ופיתוי מיני בדתות המונותיאיסטיות. מסורת זו גם מסבירה מדוע נהוג בתרבויות מערב להציג נחשים כיצורים נתעבים, נקמניים, ורעים.


 • משמעות קעקועי עטלף

  הפחד שלנו מיצורים אלו הוא ככל הנראה בגלל המערות החשוכות בהם הם חיים. עבור אדם קדמון, המערות הענקיות אלה היו מסלולים אל השאול, מסדרונות לתחום שדים וביצורים אחרים שלא מעולם האחרים שנשלחו על ידי האלים להעניש את העוברים על חוק עינויים. עקב כך,לעיתים משמעות העטלפים נראו למשל כמו הרחבה של עולם הרע והאפל. העטלף הוא סמל למחלות, הרס וריקבון.

  עפי מסורת האוקסאקאן, עטלפים הם יצורים מרושעים מלאי זעם וקנאה; הם ממורמרים על העובדה שאין להם את המאפיינים היחודיים והיפים שיש לציפור כמו נוצות. עפי מעשיות ניגריות העטלף תמיד מתנהג כזאת הגורמת נזק רב לבעלי חיים אחרים. עקב התנהגותו זו העטלף תמיד נשאר במקום חשוך ומנוכר ולא מתקרב אל האור. מעשיות אלו של עטלפים הובילו לקשר שלהם עם השטן, ערפדים, וכל מה הולך לקפוץ באמצע הלילה.

  אבל לא כל תרבות רואה ביצורים אומללים אלה סמלי הרוע. בסין, משמעותם טובה; משמעות של אושר, אריכות ימים, ושגשוג. בחלקים מסוימים של דרום אירופה, עטלפים מוכרים כגיבורים ותמונות שלהם מוצגים בגאווה על פסגות המשפחה ודגלי המלוכה. זה יכול להסביר מדוע יוצרי קומיקס מארוול הולידו את האגדה של באטמן. בעיני אינדיאנים, עטלף משמעותו סמל של לידה מחדש ומשפחה. יצורים חברתיים מאוד אלה חיים בקבוצות עצומות וידועים במיומנויות התקשורת שלהם. בכל לילה, הם מגיחים מתחום החושך והמוות, לאחר שנולדו מחדש וחדשו על ידי אמא אדמה במעמקי המערות ברחם.


 • משמעות קעקועי ציפור

  לאורך ההיסטוריה, האנושות נהייתה אובססיבית לגבי ציפורים. הם מייצגים מגוון רחב של תכונות שאנחנו, בני האדם, שואפים להשיג ולשלב לתוך חיי היומיום שלנו. אם כי המאפיינים המגולמים על ידי כל מין של עופות הם שונים בהרבה, ציפור משמעותה התכונה הנחשקת ביותר – הרצון להיות חופשי..

  הממציאים הקדומים של האנושות לקחו השראה מהציפור ומיכולתה לעוף. ממציאים בעבר ניסו לחבר לעצמם כמות אדירה של נוצות וניסו לעוף.

  ישנם מגוון רחב של זני ציפורים כשלכל ציפור יש משמעות שונה בקעקועים:

  משמעות קעקועי יונים למשל הם שליחים של שלום ואהבה; התזכורת המובהקת של הבטחתו של אלוהים לתלמידיו . בים התיכון והחלקים של המזרח הקרוב, יונים היו הטוטמים של אלת אמא הכנענית, האשרה. בהקשר של היום, קעקועי יונים משמעותם הטבע הרוחני שלך,קעקועי יונה גם מייצגים נשיות, טוהר, יופי, וחן ומסמלים נשמה עדינה.

  משמעות קעקועי נשר היא ציפור מלכותית זה כבר זמן רב ומסמל רוחניות, חוכמה, כוח, ומהווה איקון תרבותי עבור מיליוני אנשים משחר התרבות האנושית. הנשר הוא התגלמות של עוצמה גברית . האל היווני זאוס קשור לעתים קרובות עם הנשר ולכן אין זה מקרה כי הנשר לפעמים מוצג עם הסמל המובהק של זאוס – הברק. עבור אינדיאנים, הנשר הוא סימן של עצמה רוחנית, השליח הגדול של האלים.


 • משמעות קעקוע פרה

  משמעות קעקוע פרה הוא בראש ובראשונה רוח נשית. הן מספקות מזון לא רק לצאצאיהם אלא גם לבני האדם. זו כנראה הסיבה מדוע בעבר ראו בהן כקדושות. בהינדואיזם ובבודהיזם, משמעות הפרות הם סמלים של אדיקות וסבלנות. חיות אלה לעולם לא מתרוצצות בבהלה, אלא לוקחות את זמנן לעשות כל פעילות. משמעות קעקועי פרות מסמלים אמהות ופוריות, הגנה, טיפול.

 • משמעות קעקוע סרטן

  למרות היותם פחות נפוצים ביבשה, אנשים החיים בקרבת המים נתקלים לא מעט בסרטנים. הסרטנים הם מקור הכנסה גדול לעוסקים בדיג ולכן זה הופך אותם לסמל ולמשמעות רבת עוצמה של עושר, חידוש וההרפתקה של הים. הסרטן הוא גם הסימן הרביעי בגלגל המזלות, מה שהופך אותו לקעקוע פופולרי מאוד בקרב האנשים במזל זה. משמעות קעקוע הסרטן היא התחדשות ולידה מחדש לאור פעולת השלת עורו. ברחבי העולם, הסרטן מחזיק גם משמעות מיוחדת בתרבויות מיתולוגיות מסוימות. לדוגמא בסין, הסרטן נתפס כסמל למזל טוב, כמו גם גבריות . כאשר אוכלים אותו, הוא חשוב כדי להשביע את זרעיו של הגבר. סרטנים נצפו בתרבויות עתיקות אחרות : חרס פרואני עתיק כולל ציורים של חצי אדם, חצי סרטן.


 • משמעות קעקוע דולפין

  דולפינים נחשבים לאחד היצורים הנבונים ביותר בעולם (למעט בני אדם, כמובן). הרבה לפני שהאנושות אפילו החלה להבין את הים, היו סיפורים על דולפינים המנחים אנשים שתקועים על הגלים .החיוך הנצחי של הדולפינים גורם לאלה הנתקלים ביצורים המלכותיים האלה להרגיש חיבור עמוק לחיות הטרף האלה. דולפינים משמעותם רוחות חופשיות אולטימטיביות ויצורים חברתיים מן המעלה הראשונה. הם מציגים רמה של אחווה ואחדות שטרם נראו בממלכת החיות. באופן כללי, דולפינים מתחברים לטבע השובב והרחום שלנו. בטבע, יצורים אלה לוקחים את הזמן כדי להקים קשרים חברתיים חזקים עם חברי הלהקה שלהם ולצפות אחד על השני. זה כבר דווח כי דולפינים גם מגנים על חברי קבוצתם שנמצאים בהריון. על פי רוב, אנשים מרגישים קשר עמוק עם החיה משום משמעותם : עליזות, רוח חופשית, אינטליגנציה, הרמוניה, שגשוג, חן, משפחתיות והגנה.

 • משמעות קעקועי פיל

  פילים בדר"כ משמעותם שגשוג ונחשבים להתגלמות האלים בתרבות אסיה. האל ההינדי של הצלחה, גנש, מתואר עם ראש של פיל ותמונה של פיל עם החדק מופנה הוא סימן של מזל טוב.

  פילים יוצרים קבוצות משפחה מגובשות מאוד והן מובלות ע"י הפילה המבוגרת ביותר. על פילה זו חלה חובת השמירה על העדר ולהרחיקו מאזור הסכנה, מובילה אותם למקורות חדשים של מזון ומים. בעלי חיים אלה נחשבים לבעלי זיכרונות מעולים והם פותרי בעיה גדולים, וזו הסיבה שאנו לעתים קרובות מייחסים משמעות של פילים כסמלים של משפחה, קהילה, חכמה ואינטליגנציה.

  קעקועי פילים הם פופולריים בקרב אנשים המתחברים בקלות עם המשמעות והתפקיד של החיה בטבע. מבחינתם, זה הרבה יותר מאשר האסתטיקה של הקעקוע; המשמעות היא על הקשר עם אמא אדמה. פילים משמעותם שפע של תכונות, כולל : כוח, סבלנות, כבוד, זכרון ומשפחה, אריכות ימים, שגשוג ומזל.


 • משמעות קעקוע כף רגל חייתית

  קעקועי הדפסת כף רגל הופכים פופולריים יותר ויותר ולכל אחד מהם יש משמעות שונה, בהתאם לחיה וסוג הכפה שהם לובשים. הדפסי כלב בדרך כלל משמעותם כוח וגאווה. תחשבו על להקת כלבים ועל זכר אלפא. קעקועי כפות חתול משמעותן לעתים קרובות סמל חמוד של שובבות, או אפילו סמל של ערמומיות ושנינות, תלוי בגודל של כף הרגל.


 • משמעות קעקוע סוס ים

  משמעות קעקוע סוסון ים הוא הגנה וכוח, כמו גם יצירתיות רבה עקב יכולתם להתרבות בשפע ובמהירות. קעקוע של סוסון ים גם נחשב כסמל למזל טוב, קמע למלחים שחוזה מסע בטוח.

  סוסי ים הם סוג של דגיגים עם ראש דמוי סוס אבל גוף של דג וזנב. הם נחשבים ליצורים עתיקים ומתקשרים למיתוס היווני של ההיפוקמפוס, או-סוס ים. סוס הים נחשב ליצור גדול וחזק עם רגליים קדמיות של סוס אך עם קרומים ברגל ולא פרסות.

  כוח ההסתגלות של סוסון הים לא נראה בקרב דגים אחרים וזאת בעקבות היכולת של שני המינים,זכרים ונקבים להרביע את עצמם בזכות איברי הרבייה שלהם. יתר על כן, לסוס הים יש את היכולת, כמו הזיקית, להחליף צבעים כאשר מרגיש מאוים ונדרש להגן על עצמו.

  קעקועי סוסי ים משמעותם אבהות ומשפחתיות, זאת מכיוון שלזכרים יש את היכולת לשמור על הביצים שלהם עד לשלב הבקיעה. מרגע הטלת הביצים סוסון הים שומר עליהם ודואג שלפחות חלק מצאצאיו ישרדו ויישארו בחיים. תכונה זאת היא נדירה בקרב חיות הים שכן דגים בדר"כ נוטשים את הביצים שלהם לאחר ההטלה.

  ללא קשר למוצאם או מיתולוגיה, סוסון הים הוא דג עתיק עם יכולות ייחודיות ואינסטינקטי הורות מדהימים. תצפיות בטבע הם נדירות בגלל ההסוואה שלהם ולכן תצפית אחת בתוך המים היא מזל טוב באמת.


 • משמעות קעקוע נמר

  כשמדובר בקעקועי חיות, קעקועי הנמר הם בין הראשונים ברשימה.

  נמרים מהווים חלק מאופנה, מופעים וקרקסים מזה שנים. פרוותם היפה והיחודית הופכת אותם לאטרקטיביים מאוד בעולם האופנה, אומנות וקעקועים. למרות שהאריה נחשב למלך החיות, הנמר הוא בעצם מלך החיות. עקב הביקוש הרב לפרוות הנמר, הנמר נחשב כחיה בסכנת הכחדה. יופיו ומשמעותו של הנמר הפכו אותו לקעקוע מבוקש מאוד. ישנם 2 תכונות של קעקוע הנמר שהפכו אותו לכ"כ פופולרי והם החזקה והעצמה. בטבע, הנמר נחשב לטורף החזק ביותר בסביבתו. בדר"כ נמרים נוטים להתבודד עם עצמם ולכן ישנם רואים במשמעות קעקוע הנמר כסמל לעצמאות ונפש חופשיה.

  בנוסף למשמעות זו, קעקועי הנמר משמעותם גם כן סכנה,נקמה ועונש. קעקוע הנמר יכול לשקף אפלה בתוך אדם. משמעויות אלו הם ככל הנראה בגלל אופיו התקיף של הנמר.


 • משמעות קעקוע אריה

  הוא מלך הג'ונגל, השליט של הטבע והסמל האולטימטיבי של כוח ועוצמה. אין זה פלא מדוע בני אדם מפחדים ומקדשים את התמונה ואת המוניטין של האריה. למרות שהוא חיה לילית בעיקר, הארייה משמעותו בעיני רבים סמל של שמש והתגלמות של תשוקה. מצד שני, הלביאה משמעותה סמל הירח וסמל הרציונליות, האימהות, והמשפחה בתרבויות רבות.


 • משמעות קעקוע דב

  דובים הם יותר מהבובות פרווה החמודות שכולנו מכירים. למעשה נזירי שאמאן מאמינים כי דובים מחוברים לעולם הרוחני ואף ביצעו המון טקסים לזכריהם. האדם הקדמון נהג ללבוש את פרוותם ולענוד את עצמותיהם מתוך אמונה כי זה יחבר אותם גם כן לתוך העולם הרוחני ולחוזקו של הדב. ילידים אמריקניים רואים בדובים כלוחמים אמיתיים בעלי חוזקה, עוצמה ואומץ רב. כמו כן, הילידים מייחסים לדובים גם תכונות של ריפוי ובריאות. ישנם מספר סוגי קעקועי דובים כאשר כל אחד מהם משמעותו משהו אחר.

  למשל :

  קעקוע דוב האידה – קעקוע דוב האידה משמעותו אמהות, הגנה, רוחניות וחכמה. הקעקוע בדר"כ מבוצע בצבעי ירוק אדום ושחור.

  קעקוע תפרי דב/כף יד של דב – קעקועים מסוג זה משמעותם מזל טוב, יציבות וכח.

  קעקועי דובי פנדה – דובי פנדה הם הדובים הנדירים והמפורסמים ביותר בעולם. קעקוע דב פנדה משמעותו מזל טוב, הרמוניה ויציבות. דב פנדה מזוהה גם כן עם סמל האין והיאנג בגלל צבע פרוותו.

  קעקועי דובי גריזלי – דובי גריזלי מוכרים ביותר בתור משליטי אימה בקרב בני אדם וחיות אחרות. קעקוע דב גריזלי משמעותו עוצמה, רוח לחימה.

  קעקוע דוב קואלה – דובי קואלה הם ידידותיים ו"הולכים עם הזרם". מסופר כי דובי קואלה טיפסו מהעמקים כדי להביא חוכמה לגזע האנושי. קעקועי דובי קואלה משמעותם חיבור לכדור הארץ, רוגע , חכמה והגנה.


 • משמעות קעקוע שור

  משמעות השור בתרבויות עתיקות רבות בעולם רואות בשור היא קדושה. בתרבות ההינדית, האל שיבה תואר כרוכב על שור לעתים קרובות. באתיופיה, הנערים קופצים מעל גבו של השור החזק ביותר על מנת לסמל את הפיכתם לגברים.

  קעקועי שוורים משמעותם מסמלת כוח, עצמה, רוחניות, הרמוניה, הגנה ואף מוות. ולכן לא מפתיע שאנשים בעלי אופי לוחמני נמשכים לקעקועי שוורים.


 • משמעות קעקוע פרפר

  הפרפר הוא פלא טבע אמיתי. למרות תקופת חייו הקצרה הוא חי חיים מלאי חוויות ועובר שינוי דרמתי מהרגע שבו הוא נולד עד לרגע שבו הוא מת. בעקבות כך, הפרפר משמעותו לידה מחדש. קעקועי פרפרים הוא גם סמל לאהבה ורוחניות. ביוונית, פרפר משמעו פסיכו על שם האלה פסיכו, אלת הנפש. ניתן לקעקע קעקועי פרפר במקומות שונים על הגוף ובמגוון ווריאציות ופוזיציות. קעקוע פרפר משמעותו בין היתר לידה מחדש, התחדשות, שינוי, חיבור לטבע.


 • משמעות קעקוע סוס

  בשל הפופולריות של החיות המלכותיות הללו, המשמעות המשויכת להם משתנה מתרבות לתרבות. אנשים עם קעקועי סוסים הם בדרך כלל בעלי מצב רוח מרומם, רצון חופשי ולא מתפתים בקלות. באופן כללי, סוסים מגלמים: אצילות (סוסים לבנים)חוֹפֶשׁ ,חן כוח ,אומץ ,פריון ולידה מחדש, כּוֹחַ, אינטליגנציה, יוֹפִי רֵעוּת, מוות (סוסים שחורים).

  קשה לחשוב שההיסטוריה האנושית לא הייתה אותו הדבר לולא הסוסים. מהרוכבים המוכשרים בערבות מונגוליה אל גאוצ'וס המחוספס של ארגנטינה והבוקרים של המערב הפרוע, סוסים כבר שזורים לתוך חיי היומיום שלנו.


 • משמעות קעקוע תמנון

  לתמנון יש מגוון של משמעויות, וכן קעקוע תמנון יכול לסמל היכר או תרבויות שונים לכל אחד. להלן כמה מן המשמעויות הנפוצות ביותר של קעקוע תמנון: מסתורין, התחדשות, הסתגלות, תושייה , רבגוניות, ידע ואינטליגנציה, הבסת אויבים.

  התמנון הוא קעקוע פופולרי יותר ויותר, עם גברים ונשים כאחד. החיה היא התגלמות טיפוסית של אישיות, תרבות, וחוויות עבר. כיצור של המעמקים, התמנון קשור לעתים קרובות עם מסתורין, סודות האוקיינוס, ועומק פרט. לתמנון גם יש מקום מרכזי בתרבויות שונות, ומהווה חיה סמלית במשך מאות שנים. רבים מן התכונות הסמליות הקשורות לתמנון נובעות מהיכולות הפיזיות המיוחדות שלו למשל, כאשר תמנון לכוד על ידי אויב או טורף, הוא יכול לנתק אחד מהזרועות שלו ע"מ לברוח. לאחר פרק זמן מסוים, זרוע זו תגדל בחזרה, מה שהופך את התמנון לסמל של התחדשות. מאפיין נוסף פיזיקלי ייחודי של התמנון הוא יכולתו לשנות צבעים בהתאם לסביבתו, התמנון משתמש במיומנותו זו כדי להסתתר מפני טורפים ולצוד את טרפיו. היכולת לשנות צבעים פיזיים מסמנת את התכונות האנושיות של הסתגלות וכושר המצאה.

  כחיית אוקיינוס, התמנון יכול לייצג מאפיינים מסוימים של מים והאוקיינוס בכללותה. לדוגמה, הסביבה הטבעית של התמנון שהיא קרקעית האוקיינוס אומרת שזה באמת יצור של עומק והקשר שלו עם עומק זה יכול לתרגם תכונות אנושיות של אינטואיציה, הבנה, ואת החיפוש אחר ידע. הבית שלו על קרקעית האוקיינוס גם אומר שהתמנון הוא יצור מבוסס, קעקוע תמנון עם מרכיבים אחרים של סביבתו (כגון קרקעית האוקיינוס או יצורי שוכני עפר אחרים וצמחים) בעיצוב יכול באמת להדגיש את התכונה הזאת .


 • משמעות קעקוע ינשוף

  הטוטמים החכמים האלה נושאים עימם מספר משמעויות אציליות, כולל: חכמה ותבונה עַרמוּמִיות, נבואה, הֲגָנָה, טרנספורמציה, חוֹפֶשׁ, הסתגלות, שתיקה והתגנבות.

  ינשוף יכול להסתכל מעבר לפני השטח כדי לראות את האמת האמיתית מתחת להררי קצפת. הינשופים הם מראות רוחניות, טוטמים שמכריחים אותנו להתמודד עם הדבר שאנו חוששים הכי הרבה – את האני האמיתי שלנו המשתקף בעיניהם העצומות. בני אדם מאז ומתמיד הוקסמו מיצורים מסתוריים אלו, גם בגלל שאנחנו לא ממש מבינים אותם. כמו כל יצורי הלילה, הם נרתעים מהכאוס, הרעש, והבלבול של היום ומסתתרים בנוחות של הצללים הרגועים.

  ינשופים אוהבים להסתתר בעצים חלולים ומקומות מוזרים. אנו חוששים מינשופים כי הם במיטבם בלילה, השעה ביום שבה המין האנושי הוא במצב הפגיע ביותר שלו.

  כמובן, ינשוף מגלם ביותר סמל לאינטילגנציה וחוכמה.

  כאשר אתה נתקל בינשוף בטבע, הוא יעקוב אחריך (לא משנה היכן אתה הולך) בעוד הגוף שלו נשאר עדיין מושלם. העיניים שלו תישארנה בהירות בלי למצמץ. יכולת מפחידה זו יכולה לגרום לך להרגיש כי הינשוף צופה יותר מאשר רק בגוף הפיזי שלך – זה כמעט כאילו הוא בוהה לתוך הנשמה.


 • משמעות קעקוע סנונית

  קעקוע סנונית משמעותו תקווה. למעשה בעבר כשימאים הפליגו באוקיינוסים לא היה ברשותם מפות והם לא ידעו איפה וכמה רחוקה היבשה, וכשהיו מבחינים בסנונית ידעו כי הם קרובים ליבשה זאת מכיוון שציפור זו מקננת קרוב מאוד לחוף . קעקועים של סנונית פופולריים כבר מ1920 ועד ימינו . לא רק שזו ציפור מהממת בעלת זנב מפוצל אלא גם מסמלת תקווה.


חפצים

 • משמעות קעקוע עוגן

  משמעות העוגן בים היא האובייקט המאובטח ביותר בחייהם של מלחים, משמעותו הייצוג המושלם של יציבות. זו הסיבה מדוע לעתים קרובות תראו אותם ועליהם "אמא" או השם של בני זוג (המשמעות היא שאנשים אלה שומרים אותם מקורקעים). עוגנים הפכו פופולריים בתוך תרבות קעקועים בכלל במשך השנים, אבל הסמליות היא עדיין זהה. זוהי תזכורת של מה שמחזיק אותך יציב.


 • משמעות קעקוע סרט

  קעקוע פופולרי נשי הוא הסרט. אולי לרוב חושבים שקעקוע של סרט הוא רק קישוט טריוויאלי, אבל יש לעתים קרובות משמעות יפה מאחורי העיצוב הזה. האם אי פעם שמעתם על אנשים שקושרים חוט סביב האצבע שלהם לזיכרון? קעקועים של סרט משמעותם בין היתר כסמל זיכרון, אם אתה מנסה לזכור אדם אהוב שאבד, או מנסה להזכיר לעצמך לשמור איכויות מסוימות (כגון "אמונה" ו"תקווה").


 • משמעות קעקוע מפתח

  קעקוע מפתח הוא סמל בעל חשיבות גבוהה. אומרים כי "כאשר דלת אחת נסגרת, עוד אחד נפתחת." וקעקועי מפתח הם תזכורת ויזואלית של אותה דלת נפתחת. המפתח משמעותו גם מעבר אושר מעצב, תקווה מייאוש, והיבטים רבים אחרים. זה יכול להיות גם סמל לדבר החשוב ביותר בחייו של הלובש. לדוגמה, המפתח לחיים הוא האושר או המפתח לחיים הוא אהבה.


 • משמעות קעקוע מצפן

  לפני זמן רב, הים היה מקום מפחיד להיות בו, ומלחים קיעקועו קעקועי מצפן כמשמעות ואות של תקווה. הם קיוו שזה ישרת כסגולה למזל טוב ולמציאת הדרך הביתה. הוא מייצג את ההדרכה שכל אדם צריך ותחושת הכיוון למציאה מה שאנחנו מחפשים. קעקוע מצפן משמעותו הגנה וביטחון.


 • משמעות קעקוע חץ

  חץ משמעותו הגנה ושניים מהם מצביעים בכיוונים מנוגדים הם סמל למלחמה. שני חצים הם סמל של ידידות. קעקוע חץ משמעותו כיוון משמעותי או למצוא את הדרך הנכונה בחיים. אם החץ משוך לאחור בתוך קשת, זה אומר שהחיים שלנו מעכבים אותנו עם אתגרים, אבל אנחנו לנצח.


 • משמעות קעקוע שעון

  שעונים הם דברים מרתקים, הן מבחינה ויזואלית והן באופן סמלי. קעקוע של שעון יכול לשלב מגוון רחב של אלמנטים סימליים ומשמעותיים, ומאחר ויש סוגים רבים ושונים של שעונים לבחירה, זה קל ליצור עיצוב ייחודי ואישי. קעקועי שעון אינם באמת עיצוב מיינסטרים, ולכן כאשר אתה רואה אחד, זה באמת יכול לתפוס את העין. כדי להתאים את פירוט הצללת השעון והמנגנון שלו, קעקועים אלה נוטים להיות גדולים יותר. כאשר מקועקעים ברמה טובה, הם יכולים להיות מדהימים ביותר וייחודיים לחלוטין. שעונים יכולים להיות מתוכננים להיראות גבריים, נשיים, או ניטראלים, כך שכל אחד יכול ללבוש אחד. קעקועי שעון כמעט תמיד משמעותם היא מושג הזמן, ההבדלים המרכזיים הם הסמליות של הזמן. כמה משמעויות סמליות נפוצות הן: זיכרון של מישהו, זיכרון של זמן מסוים בחיים, כבוד לזמן, תמותה או מוות, חופש.


טבע

 • משמעות קעקועי שמש ירח וגלקסיה

  בעוד קעקוע של השמש והירח עלול להיראות קצת היפי וניו אייג'י, המשמעות של הקעקוע הוא למעשה הרבה יותר מורכב מזה. קעקוע השמש והירח משמעותם אור וחושך, טוב ורע, האין והיאנג … ויתרת הפכים. המקועקע הוא בהחלט בעל קשר עם שני ההיבטים הללו, ומחובר אליהם מאוד כבנאדם.


 • משמעות קעקועי כוכבים

  "להגיע לירח, גם אם לא תצליחו תמצאו מקלט בין הכוכבים."

  זהו אחד מהציטוטים מעוררי ההשראה שנכתב אי פעם, ולכוכב בהחלט משמעות של הצלחה. קעקועים של כוכב מזכירים לנו לזרוח ולהיות הכי טוב שאנחנו יכולים.


 • משמעות קעקוע ורד

  אם אתה רוצה להציג את החיבה שלך עבור מישהו, תן להם ורד. הידעת, עם זאת, כי לקעקועי ורדים בצבעים שונים יש משמעויות שונות? קעקועי ורדים אדומים משמעותם אהבה, קעקועי ורדים צהובים משמעותם ידידות, קעקועי ורדים לבנים משמעותם זיכרון, קעקועי ורדים ורודים משמעותם הערכה והתפעלות. קעקועי ורדים, לא משנה מה הצבע שלהם, משמעותם תמיד סימן ליופי, אלגנטיות ואסטטיות.


 • משמעות קעקוע פתיתי שלג

  לקעקועי פתיתי שלג יש משמעות עמוקה יותר מאשר רוב האנשים מודעים. פתיתי שלג הם בודדים (אין שתיים שדומים אחד לשני) והיופי העדין שלהם באמת יכול להיראות רק אם אתה מסתכל עליהם מקרוב מאוד, מה שנותן להם סמליות מיוחדת מאוד. קעקועי פתיתי שלג משמעותם גם טוהר ותמימות.


 • משמעות קעקוע יהלום

  המילה "יהלום" היא יוונית במקורה ופירושה "בלתי מנוצח". לא משנה מה אתה עושה כדי לנסות להרוס יהלום, הוא לא ניתן להשמדה. "יהלום לא מלוטש" הוא עדיין דבר לא יסולא בפז שכולנו מכירים ורוצים לחמוד, ולכן זה סוג של קעקוע שיכול לייצג "יופי פנימי" או משהו שהוא לנצח. לאנשים מסוימים קעקוע של יהלום משמעותו גם כוח.


 • משמעות קעקוע נוף

  קעקועי נוף הם שונים ומגוונים מכיוון שניתן לקעקע כל סוג נוף שהוא, בין אם נוף חורפי, קייצי, נוף של ים או נוף של טבע וצמחיה, נוף תת מימי וכו.

  לקעקועי נוף משמעות רבה מכיוון שהם משקפים בין היתר חופש, תשוקה, כמיהה.


 • משמעות קעקוע לוטוס

  הלוטוס בשמו העממי הוא סמל חשוב בבודהיזם ובמיתולוגיה הברהמינית, שם הוא מסמל את הכוח האלוהי, את היופי, הטוהר וחיי הנצח, משום יופיו של הצמח והיותו צמח מים. כמו כן, מוזכרות דמויות רבות בדתות הללו, שנולדו מתוך פרח הלוטוס. בתרבויות אלו נהוג היה לפזר פרחי לוטוס על מצבות ובזמן טקסי כבוד לנשמות המתים. ביצירות אמנות ברהמה, בעל ארבעה ראשים המופנים לארבע רוחות השמים וארבע ידיים, מוצג יושב על פרח לוטוס.

  קעקוע פרח הלוטוס הוא ללא ספק אחד מיצירות הטבע היפות ביותר, במיוחד שחושבים על כך שפרח הלוטוס מגיע מביצה מלוכלכת ועכורה ומצליח לשמור על טוהרו ואצילותו. מעבר לתכונה יוצאת הדופן הזו, ואולי דווקא בזכותה, קעקוע פרח הלוטוס משמעותו שלמות בתרבויות שונות כמו בודהיזם והינדואיזם ומזוהה עם אדם שהגיע ממקום אפל בחייו למקום של מודעות וחשיבה שתוביל אותו לחיים חדשים. תרבויות אלו העניקו לקעקועי פרח הלוטוס משמעות עמוקה ומעוררת השראה ואחרי שתכירו אותה תבינו את סוד הקסם של הפרח היפהפייה הזה ואת המשמעות המיוחדת של סוגיו השונים.


יפני

 • משמעות קעקוע Foo Dog

  המילה "Fo" מקורו מסין וזה אומר הבודהה. בנוסף Foo, כלבים אסיאתיים אלה נקראו גם בשם "האריה של קוריאה." בהתאם לתרבות, ישנם סיפורים רבים ושונים על האפוטרופסות של בעלי חיים המיתיים אלה וכמובן מטרתם. האגדה מאחורי כלב Foo היא שהמשימה היחידה שלהם הייתה להשגיח על מקדשים בודהיסטים. בגלל הקשר המגן שלהם, אנשים רבים נושאים קעקועים של Foo שמשמעותם בטיחות אישית, בעוד שאחרים עשויים אפילו למקם את קעקוע הFoo סביב בתיהם עבור תחושת הגנה נוספת. משמעיות מודרניות נוספות הן בהקשר של מזל והגנה.


 • משמעות קעקוע Samurai

  קעקועי סמוראי הם מאוד פופולריים בתרבות היפנית. קעקוע עיצובי סמוראיים מפורטים מאוד ודי צבעוניים. למרות שהם מגיעים במגוון גדלים וסגנונות, רוב העיצובים הם גדולים יותר בשל הפירוט בקעקוע הזה.

  קעקוע הסמוראי מייצג תכונות ומאפיינים של הסמוראים. זה לעתים קרובות מסמל כוח ואומץ, יחד עם שורה של משמעויות אחרות. קעקוע עיצובי סמוראי הם די מדהימים ומושלמים עבור קעקועי שרוול. יש מגוון רחב של אלמנטים וסמלים שונים שיכול להיות מתוכנן עם הנושא הסמוראים.

  קעקוע הסמוראי יכול לייצג מגוון של משמעויות שונות. מאחר שיש כמה וריאציות של קעקועי סמוראים, המשמעויות יכולות להיות שונות מוריאציה אחת לשנייה. בסופו של דבר, קעקוע סמוראי שלך מסמל את מה שאתה רוצה. עם זאת, הנה כמה מן המשמעויות מאחורי קעקוע הסמוראי: גַברִיוּת, אומץ, גבורה, כבוד, אצולה, משמעת עצמית, שירותיות, חיים ומוות.


 • משמעות קעקועי Cherry Blossom

  פריחת הדובדבן, הפרחים הלאומיים של יפן. עצי פריחת הדובדבן ידועים כ"סאקורה" ביפנית. הם סימן טקסי ביפן, היפנים רואים את פריחת דובדבן כסמל חיים המבוסס על ההיסטוריה שלהם בשיטות עבודה עם עץ. לאחר פריחה קצרת מועד, הפרח נופל על הקרקע, והוא נע סביב על ידי גשם ורוח. זוהי הפעם כשהם בעצם הופכים מוערכים וצפויים לאלגנטיות שלהם. עם הפרחים של הדובדבן ביפן ניתן להשתמש כדי לחגוג את החיים באי מחלה או אהבה אבודה. העיצוב המורכב של העץ והפריחה משמשים תמיד כאופציה יפה עבור קעקוע.


 • משמעות קעקועי Hannya/Oni mask

  קעקוע מסכת אוני וקעקועים יפניים בכלל הם תופעה נפוצה ביותר ומתייחסת לאמונה בעולם הרוח שבה שדים יבצעו את תפקידיהם של הענשה הצודקת ורעה, כמו גם הפצת מחלות (נראה כמו דבר אקראי להיות אחראי עליו, אבל אני מניח שזה משתלב עם העסק של הרשע וכאלה..).

  בעוד האונים ידועים בהיותם רעים, כמה אונים טובים נתפסו מגינים. אחד המקרים האלה יכללו נזיר שהופך לאוני לאחר המוות כדי להגן על מקדשו. באנגלית, המילה אוני מתורגמת בצורה הטובה ביותר למפלצת או טרול (המילה היפנית "שד" הוא למעשה "yokai"). אונים, בפולקלור היפני המסורתי, הם בוזזים, מפלצות ידועות בטרור בכפרים. הקשר שלהם עם שדים באמנות קעקועים יפניים הוא יותר ממפלצות מקובצות לתחום של יצורים על טבעיים (יחד עם yokai) מאשר כל דבר אחר. ובכל זאת, הסמליות היא בעלת משמעות מפלצת ואינה רחוקה מן הרעיון של הרוח הרעה אשר הקעקוע שואפת להעביר.


 • משמעות קעקוע נחש יפני

  הנחש בעל מגוון רחב של משמעויות ומבצע מספר פונקציות חשובות. בין התכונות הרבות הנחש משמעותו הגנה מפני מחלה, אסון, ומזל רע. קעקועי נחש גם מייצגים חכמה והגנה, במיוחד מתוצאות החלטות רעות. הנחש יכול גם לגלם התחדשות, ריפוי, רפואה כפי שהוא היה נערץ בתרבות היפנית בשיתוף עם טקסי ותרופות מרפאים. כסמל למזל טוב, זה היה גם אף להביא לבריאות טובה.


 • משמעות קעקוע נמר יפני

  קעקוע הנמר היפני נושא עימו אותן התכונות שאנו מייחסים לחיה -לא רק הכוח והאומץ האמיתי, אלא גם חיים ארוכים. קעקוע הנמר משמש גם כדי להדוף רוחות רעות ומזל רע, כמו גם מחלות. הנמר הוא אחד מארבע חיות הקודש לפי התרבות היפנית.


 • משמעות קעקוע דרקון יפני

  קעקועי דרקונים משמעותם כוח, פראות, ועושר. הם לא רק כוח הרסני, אלא גם נחשבים שומרים. היפנים, והמזרח בכלל, רואים דרקונים אחרת. באמנות הקעקועים המסורתית יפנית, דרקונים הם נדיבים, ומשתמשים בכוחם כדי לעשות טוב לאנושות. החכמה היא עוד תכונה המיוחסת לדרקונים. קונוטציות חיוביות אלו הפכו את קעקועי הדרקון לבין הפופולריים ביותר של קעקועים בסגנון יפני.


 • משמעות קעקוע דג קוי

  בתרבות היפנית דג הקוי משמעותו מזל טוב ועושר, כיוון שדג זה שוחה נגד הזרם. באמונה היפנית בסופו של המסע הדג הופך לדרקון, קעקוע זה משמעותו סמל להתמדה, כוח רצון, דבקות במטרה והתגברות על מכשולים.


 • משמעות קעקוע גיישה

  ביפן המודרנית הגיישה משמעותה מסורתיות ולו במערב, הגיישה מסמלת חינניות אקזוטית ויופי מן המזרח. קעקועים של גיישה מתאים הן לגברים והן לנשים. הגיישה היא אישה אשר מעניקה שירותים נרחבים ועל כן עליה להיות בעלת ידע נרחב, מצחיקה, אשת שיחה, רקדנית, מוזיקאלית, יכולה ליצור אווירה נעימה ומרגיעה ולפי המסורת היפנית עליה להיות בקיעה בטקס המיוחד והנחשב של הגשת תה.


מיתולוגיה

 • משמעות קעקוע גריפין

  עם גוף של אריה, ראש, כנפיים, וטפרים של נשר, הגריפין משתייך לאותה קטגוריה של יצורים מיתיים כמו פיות, דרקונים, והמינוטאורים. הפולקלור גריפין כבר בסביבות מאז ימי מצרים העתיקה ופרס, אך הוא לרוב משוייך ליוונים הקדמונים. באירופה של ימי הביניים, הגריפין הפך סמל נוצרי עבור האידיאלים של הכנסייה כלפי נישואים. לפי האגדה, גריפין הזדווגו לכל החיים במקרה של מוות של בן זוג, הגריפין ששרוד לעולם לא יבקש לו בן זוג אחר. היצור מסמל גם את ישו. הוא הכלאה של שני מרכיבים טבעיים אוויר (נשר) והארץ (אריה), בעקבות זה, נוצרים רבים מימי הביניים האמינו כי גריפין מייצגה הן את האלוהי ואת האלמוות. הגריפון הוא גם סמל של האריסטוקרטיה, שכן הוא תערובת של שני בעלי חיים שנחשבים אציליים: האריה (מלך הג'ונגל) ואת הנשר (מלך אויר). בגדול קעקוע של גריפין מייצג בעיקר: כוח, אריסטוקרטיה, כבוד, חוכמה וכוח.

 • משמעות קעקוע סנוטאור

  הסנטאורים הם יצורים חצי סוס חצי אדם. אלים ואכזרי, הם מייצגים מוחות לא מאולפים, אינסטינקטים גבריים וחייתיים. הם מתוארים לעתים קרובות עם קשת.

 • משמעות קעקוע אכילס

  אכילס היה הלוחם החזק ביותר במיתולוגיה היוונית. הוא היה הגיבור בקרב עם טרויה ומשמעותו סמל לאומץ, כוח ומבחן לסבלנות. קעקוע של אכילס בזמן מלחמה תמיד יראה דינאמי ומרהיב. לדוגמא, קעקוע של הגיבור היווני מחזיק חרב ביד אחד ומגן ביד השניה יסמל הגנה כוח וחוזק. הקעקוע הוא מחווה לחיילים היוונים ולכן הוא נפוץ מאוד בקרב חיילים, אנשי צבא, מתאבקים וכו'. קעקועים מהסוג הזה מסורים להנצחת הלוחמים העתיקים שנלחמו עבור טוב.

 • משמעות קעקוע אתנה

  אם את בחורה שמוכנה להילחם כדי להשיג את המטרות שלה ולעבוד קשה במרדף של חכמה, קעקוע המתאר את אתנה האלה היוונית, אלת המלחמה והחוכמה יתן לך השראה. אתנה היא אלה פופולרית עבור קעקועים. ידועה גם בשם מינרווה, גם אם היא לבושה כלוחם. מתוארת עם ינשוף, היא הסמל של יוון, פקחות, תרבות ובאופן כללי יותר של נפשות חופשיות.

 • משמעות קעקוע מדוזה

  מדוזה היא יצור מיתי יווני עתיק המתאפיין במבט הקטלני ושיער במקום נחשים. דמותה נועדה להטיל אימה, ולהפיכת הצופה לאבן. היא יכולה להיות מתוארת בתור נערה יפהפייה או מכשפה מחרידה, תלוי בטון המיועד של הקעקוע. אין ספור שרידים עתיקים מתארים תמונה של אישה עם נחשים בשיער כסמל של הגנה. היוונים העתיקים היו משתמשים בסמל של מדוזה על מגנים, שיריונים, שערי כניסה במטרה שימנע מהרוע לפגוע בהם. במובן מודרני יותר, קעקוע של מדוזה יכול לשמש כאזהרה כדי שאחרים ישמרו מרחק. גוונים כהים לשיפר תווי פניה כדי להחריד ולהציג את הפרצוף של מדוזה כמפלצת מפחידה. הנחשים סביב ראשה לעתים קרובות מוצגים כמתפתלים ומוכנים להכות, תוך שימת דגש על כוחה. מנגד, מדוזה יכולה להצטייר כאישה בהירת פנים, אנושית יותר. גרסאות שונות של המיתוס של מדוזה מספרים שפוסידון אונס אותה, דבר אשר מביא לשינוי שלה למפלצת מחרידה. העריפה הסופית של ראשה מובילה ללידת פגסוס בדרך זו,קעקוע של מדוזה יכול להיות סמל לפריון. מותה הופך לתהליך של התחדשות, ולידה מחודשת.

 • משמעות קעקוע אפולו

  קעקוע אפולו נוהג במרכבת זהב משמעותו המירוץ של השמש באותו היום. הוא מייצג את הגאווה של אמנים ומוזיקאים באומנות שלהם.

 • משמעות קעקוע ארס

  ארס הוא אל המלחמה. מתואר עם שריון, קסדה וחנית, משמעותו גבריות, כוח, אומץ, נוער ותוקפנות. נפוץ להתבלבל בין קעקוע של ארס לקעקוע של לוחמי ספרטה אז לעשות שיעורי בית!

 • משמעות קעקוע פוסידון

  כאלוהי הים, אדם עם קעקוע פוסידון יהיה בדרך כלל במערכת יחסים חזקה עם החיים באוקיינוס ועל הים. הוא או היא עשוי להיות ימאי, דייג, או עובד ספינה. מלחים מתייחסים לפוסידון כמגן של הים והקעקוע משמעותו הגנה במסעות שלהם באוקיינוס הרחב. לפיכך קעקוע של פוסידון משמעותו הגנה וכוח על הים.

 • משמעות קעקוע פניקס

  ציפור האש המיתולוגית – הסיפורים על הפניקס ידועים בתרבויות שונות בהם יוונית, רומאית, ערבית ועוד. גם במיתולוגיה היוונית וגם במצרית קעקוע הפניקס מסמל את השמש הגוועת בלהבות בסוף כל יום, וזריחתה מחדש כל בוקר שאחרי. נוצרים קדומים התייחסו לתעופת הפניקס כאל סמל של לידה מחדש ותחיית המתים – הפניקס עוזבת את העולם הישן בשביל עולם הרוח החדש. בנוסף מסמל קעקוע הפניקס את ניצחון החיים על המוות (חיי נצח – אל מוות). באגדה יהודית הפניקס מוזכר שלא עזב את גן העדן עם אדם וזה מה שנתן לו את חיי הנצח.

  *פירוש המילה פניקס מגיע מהשפה היוונית: עץ האש.


רוחניות

 • משמעות קעקוע חמסה

  החמסה היא יד שמשמעותה קמע המזרח התיכון הקדום שהוא סמל עבור יד האלוהים. יש שמאמינים שלקעקוע של חמסה יש את היכולת להדוף את עין הרע ולמשוך הגנה אלוהית. הסמל משמש כדי להדוף אנרגיות שליליות ולהביא מזל טוב. לפעמים מציירים אותו עם עין במרכזו שמגבירה את יכולתו להילחם במזל רע.


 • משמעות קעקועי מנדלות

  לקעקועי מנדלה עשויה להיות משמעות שונה מאדם לאדם, תלוי בדעות האישיות והדתיות של המקועקע. מנדלות משמשות לרוב במדיטציה כדרך להתחברות אל "האני הפנימי", ולכן, קעקועים אלה לעתים קרובות משמעותם תודעה גבוהה יותר או אפילו תודעה של "עולם אחד".


 • משמעות קעקוע מלאך

  קעקוע של מלאך משמעותו נחישות, רוחניות וקשר עם אלוהים. קעקועי מלאכים נעשו מאוד פופולריים עם השנים ובד"כ מייצגים דמות של הגנה והדרכה. עיצובים של מלאך נמצאים גם הרבה במרכז של קעקועי זיכרון היות ואומרים שמלאכים הם יצורים טובים ושמימים. קעקועיי מלאכים תמיד מסבים אושר ורוגע אצל אלה שלובשים אותם ותמיד קשורים בסיפורים מעניינים.


 • משמעות קעקוע לוכד חלומות

  לוכד חלומות הוא למעשה סמל מאוד יפה ומשמעותי. בתרבויות האינדיאניות, לוכדי חלומות מסננים חלומות רעים דרך הרשת שלהם (דומה לעכביש) ולאחר מכן מאפשרים לחלומות הטובים להסתנן דרכו אליך תוך כדי השינה. בין אם אתם מחפשים משהו שיסלק את החלומות הרעים מחייכם או בין אם סתם בא לכם קעקוע שנראה יפה תמיד, קעקוע של לוכד חלומות יהיה מושלם עבורכם.


to top